Tjideng-kamp reünie 2023

Tjideng: aankomst in het kamp. Vervaardigd door A. Valk [Museon]

De komende Tjidengkamp Reünie zal plaatsvinden op zondag 23 april 2023 in de Kumpulan van Bronbeek, Velperweg 147 in Arnhem, aanvang 10.30.
Het programma voor die dag zal o.a. bestaan uit een presentatie door Elsedien de Groot die vorig jaar het dagboek van Elly Campioni Soeters, Kamphoofd tegen wil en dank verzorgde. Zij zal ingaan op het leven en de oorlogsjaren in Indië van Elly Campioni, o.a. geïnterneerd in Tjideng, maar vooral kamphoofd in Grogol.

Filmmaker/producent Pieter van Huystee vertoont een voorproefje van zijn film over Japanse vrouwenkampen die in het najaar in premiëre gaat. Hij zal wat vertellen over het productieproces.

In een drietal getuigenissen zullen oud-Tjidengers vertellen over het kamp. Daarnaast zijn er ook dit jaar weer twee thematische zaalgesprekken.
Hoogtepunt is natuurlijk de gemeenschappelijke nasi rames.

Inschrijving voor de reünie alleen via het inschrijfformulier op de website www.tjidengkamp.nl

 

 

 

Dit bericht werd geplaatst in 9. Java Post. Bookmark de permalink .

2 Responses to Tjideng-kamp reünie 2023

  1. joep0001's avatar joep0001 schreef:

    Mijn moeder Greet Holt-Kerstholt heeft met haar twee oudste dochters ook in Tjideng gezeten. Wie heeft haar gekend en kan mij iets over hun periode daar vertellen.

  2. B.P. Wentink's avatar B.P. Wentink schreef:

    Ik wil U een mooie en goede koempoelan toewensen maar weet nit of ik er bij kan zijn.

    Mijn moeder (Jootje Wentink – Frumau) en broers hebben enige tijd in Tjideng doorgebracht en zijn in Soerabaja bevrijd.

    Bernt Paul Wentink
    Goeverneurkade 90
    2274 KL VOORBURG

Plaats een reactie